הצעה להתניית מתן או חידוש רישיון הרכב בהתקנת מערכת התראה לשכחת ילדים

באוגוסט הקרוב, תיכנס לתוקפה החובה להתקין מערכת התראה נגד שכחת ילדים ברכב לכל מי שמסיע ילדים עד גיל 4. מי שיעבור על חוק זה צפוי לקנס של 250 ש"ח ול – 4 נקודות.

 

ב 3.5.21 הגיש ח"כ מיקי לוי הצעת תיקון לחוק פקודת התעבורה (התניית מתן רישיון רכב או חידושו בהתקנת מערכת המונעת השארת ילדים ברכב).

 

בשנים האחרונות ישנה עליה משמעותית בתמותת ילדים ובפציעתם כתוצאה מהשארתם ברכב סגור. ארגון "בטרם" פרסם בשנת 2016 תמונת מצב מדאיגה מאוד לפיה היפגעות כתוצאה מהשארת ילדים ברכב הינה אחת מהסיבות הבולטות בעונת הקיץ למוות ופציעת ילדים. המערך הלאומי לנתוני היפגעות ובטיחות ילדים פרסם נתונים לפיהם משנת 2008 עד חודש מאי 2016 דווח בתקשורת על 381 מקרים של השארת ילדים לבד ברכב, שבהם היו מעורבים 428 ילדים. 20 מקרים מתוכם הסתיימו במות הילד.

 

כיום כבר קיימות בשוק מספר מערכות מצילות חיים המונעות השארת ילדים ברכב כבוי או מסייעות במניעת מצב זה, כגון התראה בזמן אמת על הימצאותו של אדם ברכב כשהוא כבוי, או מערכת המונעת את סגירת החלונות כשהרכב כבוי במידה ומצוי שם אדם.

 

הצעת החוק של ח"כ מיקי לוי מבקשת  להוסיף על החוק את התניית מתן רישיון הרכב או חידושו בהתקנת מערכת התראה לשכחת ילדים ולא להסתפק בקנס ובנקודות.

 

אנו בארגון חברות ההסעה מקדמים בברכה כל הצעה שיש בה בכדי להגביר את בטיחות הנהג, משתמשי הרכב והכביש, אולם אנו מצפים כי הממשלה תשתתף בעלויות התקנת מערכת זאת כאשר מדובר בחברות הסעה. אין מדובר פה ברכב אחד או שניים, אלא בציי רכב גדולים וחברות ההסעה כבר ספגו בשנה האחרונה הפסדים גדולים בעקבות הקורונה, אנו מתכוונים לפעול לקבלת תמיכת הממשלה בנושא זה.

 

להצעת החוק הקישו כאן.

קבלו את החדשות שלנו

הרשמה לניוזלטר שלנו

קבלו את העדכונים שלנו