עודכן ההסכם הקיבוצי של ארגון חברות ההסעה

בתאריך ה – 27 בפברואר 2022 התקיים מו"מ לעדכון תנאי שכר ותנאי עבודה בהסכם קיבוצי כללי לענף היסעים פרטיים עם ההסתדרות.

 

 

ברצוננו לבשר כי לאחר אין ספור ישיבות ודיונים קשים הגענו להסכמות ומיצוי דרישותינו ובשעה טובה ומוצלחת נחתם הארכת הסכם קיבוצי בין איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות לבין הארגון חברות ההסעה בישראל.

 

לשביעות רצון כל הצדדים ובהתאמה לטובת החברות אשר כבר בפועל מקיימות את תנאי ההסכם, ההסכם מטפל בשיפור תנאי העבודה של הנהגים בחברות הפרטיות תוך שמירת כ"א בחברות מה שחשוב למערך ההיסעים של הענף.

להלן פירוט לדוגמה המסביר ע"פ נוסח והלך רוח הסכם.

 

 

הוראות ההסכם הכללי בענף ההיסעים הפרטיים מ-18.6.2017 ימשיכו לחול על ציבור הנהגים בענף, ושכרם יעלה.

 

 

לדוגמא: שכרו של נהג אוטובוס בוותק של 6 שנים יעודכן מ-34 שקל לשעה (6,188 שקל בחודש) ל-36.34 שקל לשעה (6,613 שקל בחודש).

 

 

נוספה דרגת ותק חדשה לכלל הנהגים בוותק של מעל 10 שנים, כך שנהג אוטובוס עם ותק של למעלה מעשור ישתכר ממארס הקרוב 37.02 שקל לשעה, שהם 6,737 שקל בחודש.

 

לדוגמא : התעריף השעתי לנהג מיניבוס נכון למועד חתימתו של הסכם זה, הינו 33.66 ₪, ומשכורתו החודשית של נהג מיניבוס המועסק במשרה מלאה נכון למועד חתימת הסכם זה, הינה  6,126 ₪

 

 

ותק בחברה של מעל 10 שנים: התעריף השעתי לנהג מיניבוס, נכון למועד  חתימתו של הסכם זה, הינו 34.98 ₪, ומשכורתו החודשית של נהג המיניבוס המועסק במשרה מלאה, נכון למועד חתימתו של הסכם זה, הינה 6,366  ₪.

 

 

לדוגמא: התעריף השעתי לנהג אצ"ז, נכון למועד חתימתו של הסכם זה, הינו 33.16 ₪, ומשכורתו החודשית של נהג אצ"ז המועסק במשרה מלאה, נכון למועד חתימת הסכם זה, הינה  6,036 ₪.

 

 

ותק בחברה של מעל 10 שנים: התעריף השעתי לנהג אצ"ז, נכון למועד  חתימתו של הסכם זה, הינו 34.98 ₪, ומשכורתו החודשית של נהג אצ"ז המועסק במשרה מלאה, נכון למועד חתימתו של הסכם זה, הינה 6,277  ₪.

.

בנוסף, תשלום התייקרויות אשר מתקיים  3 פעמים במשך תקופת החוזה, הוקדם למרץ, מבלי שחברות ההסעה נדרשות להעלאת התשלום עבור ההתייקרויות.

 

 

בנוגע לחוק שעות עבודה ומנוחה, ההסתדרות התחייבה לטפל מול גורמי הממשל להוסיף 1 שעות הפסקה, כך שסה"כ ההפסקה תעמוד על 4 שעות

 

לידיעתכם באסיפת החברים הקרובה הנושא יועלה בהרחבה כמו כן הסכם חתום יועבר תוך מספר ימים

נשמח לראותכם באסיפה

קבלו את החדשות שלנו

הרשמה לניוזלטר שלנו

קבלו את העדכונים שלנו