עדכון במדד מחירי התשומות באצ"זים

מנכ"ל הארגון, דודי גיל שוחח עם עידית אופק – ראש תחום מדדי מחירי תשומות באגף מיקרו-כלכלה בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והעלה בפניה מספר אי בהירויות בנושע למדד התשומות באוטובוסים ואצ"זים שמפרסמת הלשכה מידי חודש.

ראשית, במדד תשומות באוטובוסים ציבוריים זעירים, בחלקו העליון של הדו"ח הופיע מדד מחירי תשומה באצ"ז ציבורי כללי בסוגרים, ללא נתון הדיור וללא נתון משרות שכיר. במקביל, מופיע בדו"ח נתון התמורה למשרות שכיר. נתונים אלה יצרו חוסר בהירות, כאשר קוראי הדו"ח לא הבינו לאילו מהנתונים יש להתייחס.

בנוסף, כל הנושא המנהלתי, כגון: דיור, אחזקה, ניקיון וכיו"ב אינם מופעים בדו"ח.

עידית אופק הבטיחה לבדוק את הנושא ואכן שלושה ימים לאחר השיחה, היא חזרה למנכ"ל הארגון ועדכנה אותו כי החל בחודש מאי 2020, עודכן מדד התשומות באוטובוס ציבורי זעיר והוא כולל גם את שכר העבודה בענף וזאת בשונה למדד שפורסם עד לחודש העדכון שלא כלל את מרכיב שכר העבודה.

לדבריה, לעיתים ישנם חוזים ארוכי טווח ומסיבה זאת הלשכה ממשיכה לפרסם את שני הסעיפים: עם שכר עבודה החל במאי 2020 ובלי שכר עבודה כסדרה המשכית. זהו שירות לציבור שזקוק לסדרה הישנה. שתי הסדרות רלוונטיות והבחירה במה להשתמש תלויה בצרכי המשתמש.

שירותיי דיור אינם נכללים באף אחד מהמדדים שאנחנו (תשומות) מפרסמים, גם לא במדד מחירי תשומה באוטובוסים, כללי. עם זאת ניתן להשתמש לצרכי הצמדה בקוד 440260 אחזקת מבנים והוצאות משרד בלוח 4.1 במדד אוטובוסים

להסבר על עדכון מדד תשומות באוטובוסים זעירים הקישו כאן.

בהזמנות זאת שמחים לעדכנכם כי מעתה מדד מחירי התשומות באוטובוסים ובאצ"זים יופיע מידי חודש באתר ובפייסבוק של הארגון.

למדד התשומות של חודש יוני באתר הארגון הקישו כאן.

קבלו את החדשות שלנו

הרשמה לניוזלטר שלנו

קבלו את העדכונים שלנו